Czy Rząd ma strategię na walkę z COVID-19?

Lewica składa wniosek do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o pilne przedstawienie strategii walki z koronawirusem ale również Lewica przygotowała raport o walce z pandemią, po trzeciej fali COVID-19. Rząd wiedział, wszyscy mieli świadomość, że czwarta fala nadejdzie. Rząd przegrywa walkę z pandemią oraz z antyszczepionkowcami.

Podczas konferencji prasowej wspólnie z Krzysztofem Gawkowskim oraz Agnieszką Dziemianowicz -Bąk, pytamy m.in. jaka jest strategia Rządu walki z pandemią?

Mamy wrażenie, że dziś rząd PiS skupia się nie na walce z COVID-19, ale na walce o dobre sondaże. Brakuje odwagi i konkretnych strategii. Czy można to robić inaczej? Można. Państwa Europy Zachodniej takie jak Austria, Czechy, Francja czy Niemcy pokazują różne modele walki z pandemią.

Wzywam Premiera Morawieckiego oraz Ministra Niedzielskiego do okazania odwagi. Trzeba zatrzymać te rozpędzające się statystyki śmierci.

Więcej: https://klub-lewica.org.pl/aktualnosci/1951-lewica-zada-od-rzadu-ujawnienia-strategii-walki-z-4-fala-koronawirusa

Scroll to Top