Poznajmy się

Katarzyna
Kotula

Jestem polityczką Lewicy, aktywistką, społeczniczką i feministką a od 2019 roku Posłanką na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej IX kadencji.

Pochodzę z Gryfina. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez około 20 lat z pasją nauczałam dzieci i młodzież języka angielskiego w swojej rodzinnej miejscowości. Jestem zwolenniczką nowoczesnych metod nauczania i zawsze starałam się skutecznie wdrażać systemy edukacji na miarę XXI wieku.

Jestem również absolwentką 27 edycji Szkoły Liderów Politycznych,

Od ponad 20 lat jestem zaangażowana w liczne działania na rzecz praw kobiet i grup wykluczonych Współpracuję z najważniejszymi organizacjami pro-kobiecymi w Polsce. Jestem współzałożycielką Komitetu Społecznego „Jesteśmy”, mającego na celu wprowadzenie i stosowanie w Polsce Konwencji ONZ dotyczącej Osób Niepełnosprawnych. Organizowałam i współorganizowałam protesty, happeningi, warsztaty, szkolenia, debaty oraz inne działania związane z obroną praw człowieka, kobiet oraz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Nieustannie podejmuję walkę w obronie ofiar pedofilii w Kościele. Z dumą mogę powiedzieć, że jestem Liderką i aktywistką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Tematyka priorytetowa, którą zajmowałam się od wielu lat a teraz kontynuuję w swojej pracy parlamentarnej to głównie:
– nowoczesna edukacja
– wsparcie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (ON) oraz ich rodzin;
– poprawa i respektowanie praw kobiet
– świeckie państwo

Scroll to Top